ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA 2018r.

ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA 2018r.

W związku ze zbliżającym się „Światowym Dniem Rzucania Palenia Tytoniu”, który obchodzimy co roku w trzeci czwartek listopada (15 listopada 2018), Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Targu, zainicjował zorganizowanie akcji edukacyjno-informacyjnej, adresowanej do uczniów Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo Oświatowych w Nowym Targu. W ramach akcji zorganizowano stoisko informacyjno-edukacyjne połączone z badaniem tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Dodatkowo przeprowadzono test uzależnienia od tytoniu i test motywacji do zaprzestania palenia. Odbyła się również prezentacja narkogogli i alkogogli, podczas której uczniowie mieli możliwość sprawdzić na własnej skórze w jaki sposób zachowuje się człowiek po spożyciu alkoholu, czy narkotyków. Alkogogle i narkogogle symulują obniżenie koncentracji, spowolnienie czasu reakcji, problem określenia kierunków, zniekształcenie widocznego obrazu, zmiany w ocenie odległości czy podwójne widzenie.

W Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo Oświatowych w Nowym Targu nauczyciele we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną zorganizowali konkurs plastyczny pt. „Żyj zdrowo, bez nałogów”. Patronat nad konkursem objął Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny
w Nowym Targu. Na konkurs wpłynęły 22 prace plastyczne. Komisja konkursowa złożona z nauczycieli
i pracowników PSSE w Nowym Targu przyznała nagrody i wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki. Laureaci I, II i III miejsca otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez sklep sportowy MiD Sport, który był Partnerem konkursu. Uczniowie mieli także możliwość wysłuchania prelekcji
i obejrzenia prezentacji przygotowanej przez pracownika PSSE.

Badaniu na obecność tlenku węgla w wydychanym powietrzu poddało się 9 osób, w tym 7 palących uczniów. Ogółem udział w akcji wzięło: 60 uczniów.

rzucaiepalenia18 4

rzucaiepalenia18 2

rzucaiepalenia18 3rzucaiepalenia18 1

Witryna

Odsłon artykułów:
692632

Media społecznościowe

Kontakt

tel.: (+48) 222 500 115

fax: 18 266-97-77

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2022  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nowym Targu